سرانجام حکم کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا آب سردی بود بر ساعت‌ها التهاب و شور ایرانی‌ها. هنوز هواداران تیم ملی از شوک شکست عجیب برابر عراق خارج نشده بودند که خبری روی خروجی خبرگزاری‌ها رفت که از شکایت ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر دوپینگی بودند بازیکن عراق خبر می‌داد. خبری که در ابتدا شاید چندان مهم نبود اما از میانه‌های روز گذشته بود که با تایید فیفا مبنی بر دوپینگ علا عبدازهرا هواداران ایرانی امیدوار شدند که اتفاق معجزه‌آسایی رخ بدهد و تیم حذف شده ایران دوباره به جام بازگردد. گرچه در این میان هم بودند عده‌ای از این شیوه بازگشت به جام ابراز خرسندی نمی‌کردند. اما نگاهی به سابقه تاریخی فوتبال کشورمان نشان می‌داد که ما در همین چند سال گذشته از محل همین شکایت‌ها ضربه‌های سنگینی خوردیم.

به گزارش تابناک، حذف تیم امید با مربیگری علی منصوریان برابر همین عراق را که از خاطر نبردید. بازی که در میدان به نفع ما تمام شد و با شکایت عراقی مبنی بر استفاده ایران از «بازیکن غیرمجاز» 3-0 به سود عراقی‌ها خاتمه یافت. کمی بعد سپاهان در مرحله حذفی جام باشگاه‌های آسیا با شایستگی از سد السد قطر گذشت اما شکایت قطری‌ها نتیجه بازی را بار دیگر 3-0 به سود آن‌ها بازگرداند تا سپاهان حذف شد و السد حتی قهرمان جام شود. حالا ایرانی‌ها علی‌رغم اینکه 10 نفره و در ضربات پنالتی به عراق باخته بودند امیدوار بودند تا با در دست داشتن مدارک مستند بتوانند نتیجه بازی را تغییر دهند. اتفاقی که در جریان برگزاری یک تورنمنت متمرکز مانند جام ملت‌ها کمی عجیب و نشدنی به نظر می‌رسید.

علا عبدالزهرا بازیکن تیم ملی عراق شهریور ماه امسال برای پیوستن به تیم تراکتورسازی راهی ایران شد. نمونه‌های تست دوپینگ او مثبت اعلام شد و او از ایران به عراق رفت تا محرومیت ناشی از دوپینگ گریبانگیرش نشود. با این حال مسئولان کمیته دوپینگ ایران در همان شهریور ماه مدارک را به فیفا ارسال کردند و فیفا هم روز گذشته این ماجرا را تایید کرد. همین مسئله موجب شدت تا ایرانی‌ها پیش از بازی با عراق نسبت به حضور این بازیکن در ترکیب تیم ملی عراق شکایت کنند. شکایتی که با شکست کشورمان برابر عراق رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و کار به جلسه اضطراری کمیته انضباطی کشید. کنفدراسیون فوتبال آسیا از ایران تقاضا کرد تا روشن شدن ماجرا در استرالیا بماند و تیم ملی بازگشت‌اش به تهران را تا دوشنبه تمدید کرد. 
اعضای کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از سخت‌ترین جلسات خود را پشت سر گذاشتند و بررسی ادعاهای دو طرف چیزی نزدیک به سه دور به طول انجامید تا اینکه سرانجام کمیته انضباطی AFC حکم به رد شکایت ایران و باقیماندن عراق در جام ملت‌ها داد. تیم ملی کشورمان فردا به تهران باز می‌گردد و عراقی‌ها هم در همین روز به مصاف کره‌جنوبی می‌روند

  • برچسب ها: AFC،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 بهمن 1393    | توسط: ونوس    | طبقه بندی: خبر ورزشی،     |
نظرات()