مصرف آسپرین همچنین می‌تواند در کاهش خطر برخی از سرطان‌ها نیز موثر بوده و در عین حال در تشخیص تعدادی از سرطان‌ها مشکل ایجاد کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، براساس نتایج مطالعات، آسپرین می‌تواند در کاهش خطر بیماری‌های مغزی به ویژه آلزایمر و پارکینسون تا حدودی موثر باشد.

محمد صادق بهاری، داروساز و متخصص روانشناسی گفت:‌ آسپرین تاثیری متفاوت در پیشگیری و کاهش خطر بیماری‌های مختلف دارد و مصرف آن باید حساب شده باشد.

وی با بیان اینکه مزایا و فواید آسپرین بیشتر از مضرات آن است، افزود:‌البته مصرف بیش از اندازه و بی رویه و روزانه آسپرین توصیه نمی‌شود و افرادی که عادت دارند، روزانه آسپرین مصرف کنند، باید این عادت خود را اصلاح کنند.

بهاری با اشاره به فواید مصرف آسپرین تاکید کرد: بر اساس نتایج مطالعات، آسپرین می‌تواند در کاهش خطر بیماری‌های مغزی به ویژه آلزایمر و پارکینسون تا حدودی موثر باشد.

وی یادآور شد: مصرف آسپرین همچنین می‌تواند در کاهش خطر برخی از سرطان‌ها نیز موثر بوده و در عین حال در تشخیص تعدادی از سرطان‌ها مشکل ایجاد کند.

بهاری خاطرنشان کرد: مصرف بیش از اندازه آسپرین ممکن است بر روی قسمت‌هایی از دستگاه گوارش و حتی سیستم شنوایی نیز اثرات منفی و عوارض مختلفی بر جای گذارد.

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 بهمن 1393    | توسط: ونوس    | طبقه بندی: پزشكی و سلامت و تناسب اندام،     |
نظرات()